panorama

Światowy Dzień Krwiodawstwa.

Corocznie 14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w dniu urodzin Karla Landsteinera, austriackiego immunologa i laureata Nagrody Nobla za odkrycie grup krwi. Święto pojawiło się w kalendarzu w 2004 roku z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, wspartej przez dwie inne wiodące organizacje: Międzynarodową Federację Organizacji Krwiodawców oraz Międzynarodowe Towarzystwo Transfuzjologiczne.

Propagowanie tego dnia ma także zwiększać świadomość społeczeństwa jak bezcenne jest oddawanie krwi i zachęcić do oddawania krwi. Bez HONOROWEGO KRWIODAWSTWA bez armii ludzi dobrowolnie i bezpłatnie oddających krew nie można byłoby przeprowadzić zabiegów, operacji i leczyć i ratować ludzi.
Krwiodawstwo w Polsce jest także dobrowolne i bezpłatne. W tym dniu w REGIONALNYCH CENTRACH KRWIODAWSTWA i KRWIOLECZNICTWA można oddać krew i zapoznać się z ideą HONOROWEGO KRWIODAWSTWA a na stronie krwiodawstwo.pl można przeczytać jakie warunki należy spełnić by zostać dawcą krwi. W Polsce rekordzista oddał 91 litrów krwi.
WSZYSTKIM HONOROWYM KRWIODAWCOM SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA jak i WYRAZY UZNANIA za GODNĄ NAŚLADOWANIA POSTAWĘ DZIĘKI KTÓREJ MOŻNA RATOWAĆ ŻYCIE LUDZKIE. DZIĘKUJEMY PAŃSTWU ZA TEN DAR ŻYCIA –DAR KRWI!!!

 

Wyszukiwarka

Odwiedziny

Dzisiaj35
Wczoraj49
Ostatni tydzień175
Ostatni miesiąc761
Wszyscy79798


Są online

Guests : One guest online Members : No members online
Powered by CoalaWeb