panorama

Zmiany ustawodawcze dla honorowych dawców krwi

Uwaga!

25 tycznia 2021 r. opublikowana została ustawa z dnia 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Ustawa nadaje dodatkowe uprawnienia m.in. Honorowym Dawcom Krwi i jej składników.

Szczegóły w linku.

Zawsze gotowi...

„Zawsze Gotowi…”
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koronawirusem, Wojska Obrony Terytorialnej podejmują różnorodne działania żeby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa oraz wspierać społeczeństwo.

Krew jest takim produktem, którego nie da się sztucznie wytworzyć. Dlatego tak ważne są działania, jakie podejmują dawcy krwi. Żołnierze 53.batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach regularnie odpowiadają na apel banków krwi/centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Tak było również i tym razem. Do akcji zgłosiło się 134 żołnierzy.

Czytaj więcej: Zawsze gotowi...

Pożegnanie Edwarda Domańskiego

W dniu 20.03.2020 r. na cmentarzu Janowskim w Siedlcach został pochowany Edward Domański, wieloletni honorowy dawca krwi, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy zakładzie Mostostal Siedlce. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w gronie najbliższej rodziny.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Siedlcach przesyła rodzinie zmarłego Edwarda Domańskiego szczere kondolencje.

Zarząd Rejonowy PCK w Siedlcach 2020-2024

Dnia 29 lutego 2020 r. odbył się Zjazd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Siedlcach. Na zjazd przybyli członkowie ustępujących władz ZR PCK w Siedlcach , przedstawiciele klubów HDK, Urzędu Gminy Siedlce oraz członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża. W jego trakcie przyjęto absolutorium dla  prezesa oraz zarządu rejonowego. Następnie wybrano władze Zarządu Rejonowego PCK w Siedlcach na lata 2020-2024. Na piątą kadencję jednogłośnie wybrany został dotychczasowy prezes zarządu PCK w Siedlcach pan mgr inż. Mieczysław Stefaniuk.

Do zarządu rejonowego wybrano: Bożenę Uziębło, Jana Orzyłowskiego, Ryszarda Machałę, Jacka Maciaka oraz Zenona Kublika. W skład rejonowej komisji rewizyjnej weszli: Mariusz Kamiński, Zenon Kamiński i Andrzej Cielecki. Ponadto wyłoniono skład rejonowej rady reprezentantów oraz wybrano delegata do okręgowej rady reprezentantów PCK w Warszawie.

Dziękujemy ustępującym członkom władz PCK w Siedlcach, zaś nowo wybranym życzymy aktywności i determinacji w działalności społecznej na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wybory 2020-2024

Komunikat!

W dniu 29 lutego 2020 r. o godzinie 10.00, w budynku Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. 3 Maja 18 w Siedlcach, odbędą się wybory władz zarządu oraz składu komisji rewizyjnej Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Siedlcach na lata 2020-2024. Prawo wyborcze przysługuje członkom PCK, którzy posiadają uregulowane składki członkowskie.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zbliża się XVI Festyn „Krew dla miasta i powiatu Siedlce”

23 czerwca br. odbędzie się XVI Festyn „Krew dla miasta i powiatu Siedlce”. W ramach festynu akcja poboru krwi oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

 

 

Szczegóły już wkrótce!!!

 

Serdecznie zapraszamy zasłużonych i honorowych dawców krwi, ich rodziny oraz wszystkich mieszkańców Siedlec i powiatu.
 

 

Uwaga! Zmiana siedziby!

Dnia 1 listopada 2018 r. nastąpiła zmiana siedziby Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Siedlcach.
Nowy adres:
ul. Młynarska 14/21 (piwnica - domofon przycisk nr 1).
Szczegółowe informacje pod nr telefonu: 25 640 80 82, w godzinach 9-15.   

Jesteśmy na Facebooku

Zapraszamy do śledzenia aktualnych informacji z siedleckiego oddziału PCK na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/pcksiedlce

Bezpłatne przejazdy dla Kwiodawców - zmiany

Drodzy Krwiodawcy!

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Siedlce z 30 października 2015 r., zmianie uległy przepisy dotyczące bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Siedlcach.

Według nowych przepisów, prawo do bezpłatnego korzystania z siedleckiej komunikacji miejskiej przysługuje honorowym dawcom krwi, którzy oddali honorowo:

mężczyźni - co najmniej 18 litrów krwi;

kobiety - co najmniej 15 listrów krwi.

 Załącznik to uchwały Rady Miasta TUTAJ.

 

Relacja z festynu

XI Festyn "Krew dla miasta i powiatu Siedlce" za nami.

Festyn, jak co roku zresztą, skupił uwagę licznej grupy mieszkańców. Inicjatywa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Siedlcach dostarczyła wielu miłych wrażeń zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Interesująca relacja na portalu "podlasie24".

          

                                                         Kliknij tutaj.

 

Wyszukiwarka

Odwiedziny

Dzisiaj7
Wczoraj32
Ostatni tydzień303
Ostatni miesiąc393
Wszyscy73047


Są online

Guests : 2 guests online Members : No members online
Powered by CoalaWeb